UMPOD Kids
CZ

Kontakt

PřihlášeníÚvod > Úřad > Projekt: Práva a participace dítěte v agendách ÚMPOD > Aktivity projektu > KA 4 Zvyšování odborných kompetencí zaměstnanců ÚMPOD > 5. Beyond words workshop

26. – 28. 5. 2016 proběhla v Amsterdamu konference organizovaná holandskou asociací kolaborativních profesionálů za spolupráce mezinárodní asociace pro kolaborativní praxi a všeprostupující téma byla komunikace (Beyond Words Workshops).
Konference poskytla detailní vhled na kolaborativní přístup a aktuální problémy, se kterými se potýkají jednotlivý profesionálové v praxi. Workshopy byly zaměřeny na přístup advokáta a jeho roli a dovednosti, což poskytlo poměrně zajímavé srovnání přístupu ÚMPOD, jako třetí strany, která musí suplovat roli „advokáta dítěte“. V rámci kolaborativního přístupu je v případech rodičovských konfliktů využívána přítomnost child specialist, obvykle psycholog. Není však nikde definována povinnost jeho zapojení.
Účast na konferenci byla podnětná pro každodenní praxi při zpracování agendy a řešení složitých případů. Mnohé techniky jsou již využívány zejména v klientské práci. Část kolaborativní filozofie je společná s facilitativním přístupem k mediaci.
 
Metoda jako taková je jistě vhodnější pro řešení rodičovských konfliktů než běžný litigační přístup. Je velmi závislá na lidském faktoru právních zástupců obou stran. V České republice není doposud praxe usazena. Účasti specialistů v rámci kolaborativního procesu naráží na finanční prostředky, stejně jako celý proces, který může být na první pohled pro účastníky nákladnější.
 

Kontakt

Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí

Šilingrovo náměstí 3/4
602 00 Brno, Česká republika

tel.: 00420 542 215 522

> Kontaktní údaje Úřadu

> Telefonické a mailové kontakty odborného týmu

 

Úřední hodiny

Konzultační hodiny pro veřejnost

St9:00 - 17:00

Jiné termíny konzultace jsou možné pouze po předchozí telefonické dohodě.

Sekretariát / podatelna

Po8:00 - 17:00
Út8:00 - 16:00
St8:00 - 17:00
Čt8:00 - 16:00
8:00 - 12:00
 

Úřední deska – oznámení

 Mapa webu
 O Webu
 Tisknout stránku

Webové stránky úřadu jsou archivovány
Národní knihovnou ČR v rámci
programu WebArchiv.

   
 
 
 
ballbusting-guru.org t-load.org pornoempire.org